Minulé životy
Minulé životy - uvědomování
Ivan Olenič
zobrazení: 203 | známka: - | komentářů: 0 | přidat komentář | formátovat pro tisk
Budeme li mluvit o své minulosti, myslím o minulosti jedince, budeme mít na mysli náš vývoj od narození do současnosti. To, že k této naší minulosti patří i prenatální období, již však neakceptuje každý. Přesto je prokázané, že plod v matčině těle vnímá podněty jak od matky, tak zvenčí a tyto podněty se ukládají v paměti a jsou v průběhu života vybavitelné. Otázkou zůstává, kde je tedy hranice vzniku individuality. Je to okamžik početí ? Moje zkušenosti ukazují, že jedinec, individuum se někdy uvědomuje již v okamžiku početí, jindy v pozdějším období prenatálního období.
Zde bychom tedy mohli hledat první stopy "duše". Známí psychoanalytici Freud i Jung se za tuto časovou hranici ve svých analýzách nepouštěli, i když samozřejmě na ní narazili i za ní nahlédli. S regresí, tedy návraty do minulosti, běžně pracovali. Označujeme li tedy něco za minulý život, musíme jít před početí. Vracíme se v čase, proti proudu. To, že naše paměť někdy uchovává informace, o kterých nevíme, kde jsme k nim přišli, zjistil určitě každý. Opět je zde mnoho teorií vědeckých i "nevědeckých", ale jsou to pořád jenom teorie. Pokud chceme akceptovat existenci duše, její cestu z života do života, nalezneme v dnešní době informačního boomu tolik teorií, že je z čeho vybírat. Pak už jen stačí, uvědomit si sám sebe jako duchovní bytost a ke svému poznání přikládat nové a nové střípky mozaiky života. Několik způsobů, které mohou rozhrnout oponu tajemství uvádím dále:
"živé sny", tzn. takové sny, o kterých lze s určitostí říci, že nás velmi oslovily svojí uceleností, vývojem nebo popisností. Po takto prožitém snu člověk sedí na posteli a je udiven. "Poselství" takového snu je v nás hluboce vryto. Zkuste si takový sen zapsat a stále se k němu vracet. Své zápisky rozšiřujte a možná budete překvapeni, jaký děj se před vámi otevře. Toto může být "vzpomínka na minulý život"
"setkání", kdy člověk, kterého potkáte, je vám velmi známý. Záměrně neuvádím velmi blízký, protože i opačná poloha je možná. Zkuste zjistit, co vás s tímto člověkem ve vašem životě spojuje, co vás svedlo dohromady. Dá se v tom vypozorovat nějaká dávná "spřízněnost duší"? Zamyšlení nebo meditace na toto téma může náhle vyplavit "vzpomínku na minulý život"
"místo nebo událost" ve vás náhle vyvolá hnutí mysli. Může být pravdou, že se jedná o deja vu, ale pokud ne, události pokračují. Vy máte opět jedinečnou možnost tyto okamžiky zachytit a ve své mysli s nimi pracovat. Objevujte souvislosti, pozorujte svoje reakce. Buďte zcela svobodní ve své představivosti. "Vzpomínku na minulý život" si náhle uvědomíte
"dotazník", to je vlastně forma sebeprůzkumu. Nadepište si odstavce např.: "Země, město, oděv, jídlo, pití, koníčky a záliby, práce, zvyky atd.". Poté přemítejte u jednotlivého tématu, co z něho nejvíc ovlivňuje váš život, co je vám nejbližší a nejsympatičtější nebo k čemu máte odpor. Pokud budete pracovat soustředěně, sestavíte si profil, ze kterého může být na první pohled zřejmé, jaká byla vaše minulost. I tak si můžete "vzpomenout na minulý život"
Jiné způsoby vycházející z duchovních nauk, mystiky, šamanismu ad. neuvádím záměrně, protože by to vyžadovalo hodně prostoru a tato literatura je běžně dostupná. Jak je vidět, možností je tedy vícero. K žádnému sebezkoumání nepatří "drogy", ne proto, že se to nemá, ale proto, že skutečně negativně ovlivňují psychiku a poškozují zdraví. O některých metodách s asistencí zase příště.